Wideokonferencje z Microsoft Teams: dlaczego warto z tego korzystać, a także porady i wskazówki

Wideokonferencje z Microsoft Teams: dlaczego warto z tego korzystać, a także porady i wskazówki

22 November 2020 Off By platora

W obecnych czasach, nową normą stała się praca z domu. Zespoły są zmuszane do znajdowania kreatywnych sposobów współpracy, czatowania i normalnych interakcji bez fizycznego kontaktu. W rezultacie wideokonferencje stały się popularnym narzędziem do organizacji spotkań, wydarzeń, a nawet happy hours po pracy.

Sklep ze sprzętem do wideokonferencji.

Chociaż Zoom zdominował dyskusję na temat wideokonferencji, Microsoft Teams oferuje tę samą funkcjonalność z wieloma dodatkowymi korzyściami. Teams umożliwia czatowanie, prowadzenie rozmów, wideokonferencję i współpracę – wszystko w ramach jednego narzędzia. Zespoły mogą być również używane jako substytut systemów telefonicznych, podczas gdy pracownicy pracują zdalnie.

W lutym Microsoft Teams wprowadził poważne zmiany w narzędziu w najnowszej aktualizacji . Użytkownicy mogą teraz przenosić komunikację z aplikacji Teams do programu Outlook i odwrotnie, a także łatwo wysyłać wiadomości do całego działu jednocześnie. Bezpieczeństwo i zgodność również uległy poprawie, a także kontrole administracyjne. Dzięki tym aktualizacjom usługa Microsoft Teams jest jeszcze lepszym narzędziem do pracy w domu.

Dlaczego warto korzystać z wideokonferencji Microsoft Teams?

Jeśli jesteś użytkownikiem Microsoft Office 365 , prawdopodobnie masz już dostęp do aplikacji Teams w ramach subskrypcji. Narzędzie do wideokonferencji w aplikacji Teams umożliwia rozmowę na czacie z nawet 10 000 osobami jednocześnie. W przeciwieństwie do bezpłatnej subskrypcji Zoom, czas rozmów jest nieograniczony. Oprócz wideokonferencji usługa Microsoft Teams umożliwia prowadzenie rozmów audio z osobami z organizacji lub spoza niej oraz organizowanie wydarzeń na żywo.

Aby zwiększyć współpracę w ramach działów, Microsoft Teams umożliwia także tworzenie mniejszych „zespołów”. Na przykład możesz utworzyć zespół dla działu finansowego lub wszystkich stron pracujących nad określonym projektem. Po utworzeniu zespołu członkowie zespołu mogą łatwo udostępniać dokumenty i aplikacje. Mogą również tworzyć wideokonferencje i rozmowy audio dla wszystkich członków.

Ponadto użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do aplikacji Microsoft Teams z dowolnego urządzenia, zapewniając łączność niezależnie od tego, czy są przed komputerem, czy na spacerze.

Porady i wskazówki dotyczące korzystania z wideokonferencji w usłudze Microsoft Teams

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz korzystać z usługi Microsoft Teams, czy nadal poznajesz funkcję wideokonferencji, oto kilka wskazówek od naszego zespołu.

  1. Twórz zaproszenia na spotkania w Outlooku

Spotkania zespołu można łatwo tworzyć w programie Microsoft Outlook. Wtyczka Outlook zapewnia wszystkim użytkownikom łącze do spotkania. Ponieważ większość użytkowników biznesowych korzysta już z programu Outlook do obsługi poczty e-mail, ta funkcja usprawnia planowanie i ułatwia rozpoczęcie wideokonferencji w usłudze Teams.  

  1. Zwiększ współpracę dzięki udostępnianiu dokumentów

W przeciwieństwie do innych narzędzi do wideokonferencji, Microsoft Teams umożliwia dostęp, udostępnianie i edytowanie dokumentów Word, PowerPoint i Excel w czasie rzeczywistym. Członkowie zespołu mogą otwierać i przeglądać dokumenty podczas rozmowy, a także dzielić się opiniami i współpracować, aby projekty przekroczyły linię mety.

  1. Zmień lub rozmyj tło

Nie podoba Ci się tło podczas rozmowy? Zoom stał się bardzo popularny ze względu na różnorodność środowisk, które użytkownicy mogą wybierać podczas rozmowy. Microsoft Teams również oferuje tę funkcję. Posiada również funkcję rozmycia, która zamrozi tło i ukryje wszelkie spojrzenia przed drużyną.

źródłoatlasps.com/2020/04/video-conferencing-with-microsoft-teams-why-use-it-plus-tips-and-tricks/