Jaki oczyszczacz powietrza do komórki lokatorskiej

Jaki oczyszczacz powietrza do komórki lokatorskiej

26 January 2021 Off By Redaktor

Przewodnik zakupu oczyszczacza powietrza do komórki

Wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza może skutkować zdrowszym stylem życia dla Ciebie i Twojej rodziny oraz bardziej komfortowym środowiskiem wewnętrznym. Jest to szczególnie ważne, gdy zdajesz sobie sprawę, że spędzasz ponad 75% czasu w pomieszczeniach; jeszcze więcej zimą.

Co robi oczyszczacz powietrza w lokalu lokatorkim o małej powierzchni?

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości powietrza w domu jest usunięcie znanych źródeł zanieczyszczeń, takich jak pyłki, dym z papierosów i kominków. Zasadniczo oczyszczacz powietrza usuwa zanieczyszczenia i alergeny z pomieszczenia. Znany również jako oczyszczacz powietrza lub środek odkażający, oczyszczacz faktycznie działa jako filtr powietrza. Chociaż oczyszczacz nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń ani cząstek – takich jak kłaczki psiej sierści – może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jest to szczególnie ważne, jeśli ktoś ma alergię lub astmę, ponieważ musi oddychać czystym powietrzem. Niemowlęta, małe dzieci i seniorzy są bardziej wrażliwi na zanieczyszczenia w pomieszczeniach, od roztoczy po środki czyszczące.

W zależności od wybranego oczyszczacza powietrza, jego zakup przyniesie korzyści Tobie i Twojej rodzinie, a także odświeży powietrze, którym oddychasz. Odpowiedni oczyszczacz może poprawić zdrowie, zapewnić bardziej spokojny sen i stworzyć dobre samopoczucie. Szczerze mówiąc: czy naprawdę chcesz mieszkać w śmierdzącym domu?

Rodzaje oczyszczaczy powietrza do piwnicy

Różne typy i terminy, które możesz napotkać podczas zakupów.

  • HEPA : wysokowydajne filtry zatrzymywania cząstek stałych (HEPA) mogą wychwytywać ponad 99% ultradrobnych cząstek zawieszonych w powietrzu. Oczyszczacz z filtrem HEPA potrzebuje nowych filtrów okresowo.
  • Jonizator lub jonizator : Strumień ujemnie naładowanych jonów elektryzuje unoszące się w powietrzu cząsteczki. Te z kolei przyciągają dodatnio naładowane płytki wewnątrz jonizatora, zbierając w ten sposób substancje drażniące.
  • Węgiel : Te filtry pochłaniają zapachy, niektóre gazy i LZO.
  • Filtr wstępny : ten zmywalny filtr wychwytuje większe cząsteczki i przedłuża żywotność filtra stałego. Niektóre modele mają wstępne filtry węglowe , łączące dwie funkcje w jedną.
  • CADR : Szybkość dostarczania czystego powietrza (CADR) mierzy prędkość czyszczenia. Im wyższy numer CADR, tym wydajniejszy będzie twój odkurzacz.
  • LZO: Lotne związki organiczne (LZO) pochodzą z takich źródeł jak dywany, farby, roztwory czyszczące i materiały budowlane. Jeśli to możliwe, chcesz zmniejszyć liczbę źródeł wytwarzających LZO w swoim domu.

Wszystkie filtry należy wymienić zgodnie z zaleceniami producenta. Brudny, zatkany filtr uniemożliwi wydajną pracę oczyszczacza.

Przewodnik zakupu oczyszczacza powietrza: na co zwrócić uwagę

Skąd wiesz, który filtr powietrza jest odpowiedni dla Twojego domu, potrzeb i budżetu? Nasz przewodnik zakupu oczyszczacza powietrza pomoże Ci odkryć wszystko, co musisz wiedzieć i czego szukać.

  • Rozmiar : wybrany oczyszczacz zależy od wielkości pomieszczenia. Będziesz musiał zmierzyć powierzchnię każdego pomieszczenia, aby określić, czy filtr powietrza będzie wystarczająco mocny. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać pomoc.
  • Przenośność : planujesz przenieść oczyszczacz z pokoju do pokoju? Wybierz taki, który zapewnia łatwy transport. Większość waży od 5 do 10kg. Poszukaj modeili z kółkami.
  • Wszechstronność : Czy chcesz odfiltrować dym i niewidoczne cząsteczki unoszące się w Twoim pokoju? Wybierz model, który jasno określa rodzaje zanieczyszczeń, których dotyczy.
  • Oszczędność energii : ta etykieta Energy Star oznacza, że ​​produkt jest bardziej energooszczędny niż modele standardowe. Niektóre konstrukcje mają tryb ekonomiczny , który zatrzymuje wentylator oczyszczacza, gdy czujnik nie wykrywa już cząstek.

Inne funkcje, które zobaczysz: piloty, liczniki czasu, klamki, czujniki zabrudzenia i wskaźniki serwisowe.

Znajdź oczyszczacz do swojej przestrzeni piwniczne

Po zmierzeniu przestrzeni nadszedł czas, aby znaleźć oczyszczacz, który będzie działał najbardziej wydajnie, wraz z innymi funkcjami, które chcesz.

Małe przestrzenie : nazwy z „junior” są wskazówką, że te oczyszczacze są kompaktowe. Szukaj drobnych modeli z tymi samymi funkcjami, co większe. Upewnij się, że jest to urządzenie do oczyszczania powietrza HEPA .

Pomieszczenia średnie : Aby oczyścić powietrze w średniej wielkości przestrzeni, środki czyszczące z filtrami HEPA i węglowymi usuwają zanieczyszczenia i eliminują zapachy. Przy tej wielkości nadal można znaleźć oczyszczacze na kompaktowe, tyle że można je ustawić na biurku, jednocześnie skutecznie filtrując zanieczyszczenia.

Duże pokoje : Alergicy śpiący w pokojach o powierzchni od 300 do 399 stóp kwadratowych mogą korzystać z takich funkcji, jak tryby snu . W zakresie od 400 do 499 stóp kwadratowych oczyszczacze przeznaczone do pokoi rodzinnych również eliminują zapachy zwierząt . W przypadku pomieszczeń o powierzchni od 500 do 599 stóp kwadratowych szukaj cichego oczyszczacza.

źródło: https://www.walmart.com/ideas/improving-your-home/air-purifier-buying-guide-how-to-choose-an-air-cleaner-to-fit-your-space-needs/352699