Jak ułatwić sobie pracę biurową z Asystentem Google

Jak ułatwić sobie pracę biurową z Asystentem Google

29 January 2021 Off By Redaktor

Dowiedz się, jak używać Asystenta Google, aby ułatwić życie sobie i swojej rodzinie, sterując urządzeniami za pomocą głosu.

Wprowadź Google do swojego domu

Asystent Google to Twój osobisty Google. Pozwala na naturalną rozmowę z Google, dzięki czemu możesz pytać o wszystko pod słońcem, a Asystent Google pomaga Ci załatwić Twojesprawy. A co najważniejsze, jest dostępny wszędzie tam, gdzie potrzebujesz pomocy.

 

Dzięki Asystentowi Google możesz dzwonić w trybie głośnomówiącym, ustawiać przypomnienia, robić zakupy lub prosić o instrukcje krok po kroku dotyczące milionów przepisów, a wszystko to za pomocą twojego głosu.

Zaawansowane funkcje, takie jak Voice Match, pozwalają wszystkim członkom rodziny uzyskać spersonalizowaną pomoc na jednym urządzeniu. Kiedy więc zadasz pytanie, Asystent Google może rozpoznać Twój głos i odpowiedzieć za pomocą preferencji dotyczących wiadomości, kalendarza, trasy do pracy i przypomnień. Możesz już nawet robić zakupy w sklepach za pomocą Google Express. ( niedostępne w Polsce )

Możesz nawet utworzyć niestandardową rutynę na rodzinny obiad i rozpocząć ją, mówiąc „Hej Google, obiad gotowy”, a Asystent Google może włączyć Twoją ulubioną muzykę, wyłączyć telewizor i nadać komunikat „Czas na kolację!” dla wszystkich w domu.

Zyskaj więcej dzięki Google

Oto, jak Asystent Google może Ci pomóc, gdy jesteś w domu, w podróży lub w podróży.

Kontroluj urządzenia domowe

Asystent Google umożliwia łatwe sterowanie domem bez użycia rąk za pomocą głosu. Może pomóc przyciemnić światła, zmienić temperaturę w pomieszczeniu, sprawdzić drzwi wejściowe, siedząc wygodnie na kanapie lub odtworzyć playlistę z kolacji. Możesz to zrobić za pomocą inteligentnego głośnika, takiego jak Google Home Mini, lub aplikacji Google Assistant na smartfonie, zmieniając telefon w osobiste centrum sterowania domem, nawet gdy jesteś poza domem.

Na telefonie i słuchawkach

Asystent Google jest dostępny na telefonie z Androidem, iPhonie i słuchawkach, pomagając Ci w podróży. Te słuchawki są zoptymalizowane pod kątem Asystenta Google; Po sparowaniu ich z telefonem możesz natychmiast rozmawiać z Asystentem za dotknięciem słuchawki, niezależnie od tego, czy chcesz pominąć utwór, aby usłyszeć następny utwór, otrzymać powiadomienia lub usłyszeć i odpowiedzieć na swoje wiadomości.

W twoim samochodzie

Asystent może również pomóc Ci w samochodzie, dzięki czemu możesz trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na drogę. Asystent parowania i Android Auto, możesz słuchać swoich list odtwarzania z aplikacji takich jak Spotify lub Muzyka Google Play, uzyskiwać szybkie wskazówki z Map Google lub Waze oraz wysyłać i odbierać wiadomości z usług takich jak WhatsApp.

Google staje się globalny

W ciągu ostatniego roku Google poczynił szybkie postępy w udostępnianiu Asystenta większej liczbie osób na całym świecie, mając na celu dotarcie do ponad 30 języków i 80 krajów do końca roku. Na dzień dzisiejszy Asystent Google jest dostępny na ponad 500 milionach urządzeń, współpracuje z ponad 5000 podłączonymi urządzeniami domowymi i jest dostępny w samochodach ponad 40 marek. Asystent Google został wbudowany bezpośrednio w najnowsze inteligentne wyświetlacze, słuchawki, telefony (iPhone i telefony z systemem Android), inteligentne głośniki, zegarki i telewizory najpopularniejszych marek elektronicznych.

Google zaprojektował Asystenta Google tak, aby był pomocny, prosty w użyciu, dostępny tam, gdzie go potrzebujesz, i że powinien rozumieć Twój kontekst – lokalizację, używane urządzenie itp. I właśnie nad tym pracują.

Wypróbuj Asystenta Google na urządzeniach takich jak Google Home Mini , słuchawki Bose Quiet Comfort 35 Bluetooth lub Lenovo Smart Display .