Dlaczego śledzenie czasu ma kluczowe znaczenie w e-commerce

Dlaczego śledzenie czasu ma kluczowe znaczenie w e-commerce

14 March 2021 Off By Redaktor

Ciągle zmieniający się, ale wciąż rosnący krajobraz handlu elektronicznego jest jednocześnie przerażający i ekscytujący dla przedsiębiorców. Jeśli myślisz o wykorzystaniu tego kanału sprzedaży ten kierunek wkrótce się zwróci z nawiązką.

Na początek będziesz potrzebować zespołu, który będzie pracował za Tobą, aby zrealizować to marzenie. Właściciele odnoszących sukcesy firm handlu elektronicznego przede wszwszystkim szanują i cenią czas. Dlatego wiele osób korzysta z programów do śledzenia czasu w swoich codziennych operacjach.

Oczekuje się, że globalna sprzedaż z eCommercże wzrośnie do 4,9 biliona dolarów, głównie ze względu na wydajność. Śledzenie czasu konsultantów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstwa handlu elektronicznego i oto dlaczego.

 

Pozyskuj klientów efektywnie

 

Bez względu na to, jaki produkt lub usługę wybierzesz do sprzedaży online, Twój klient prawdopodobnie będzie podejmował decyzje o zakupie na podstawie ceny. Z reguły musisz wiedzieć, ile wkładasz, aby wyprodukować pojedynczą jednostkę produktu.

W tym miejscu narzędzia do śledzenia czasu zajmują pierwsze miejsce w cyklu życia początkowego eCommerce. Gdy masz już jasny obraz czasu poświęconego na wytworzenie produktu lub usługi, możesz wykorzystać te dane jako podstawę do rozliczania klientów i zapewniania doskonałej obsługi klienta .

Takie spostrzeżenia są krytycznymi zmiennymi, które pozwolą Ci pokierować Twoją firmę do rentowności w czasie. Prawidłowo wyceń produkt lub usługę, a będziesz mógł poprawić sprzedaż i stworzyć podstawę dla rozwoju Twojej firmy.

 

Zidentyfikuj wąskie gardła produktywności i wydajności

 

Aby zamienić swój pomysł na e-commerce w saldo na koncie bankowym, efektywnie zarządzaj swoim czasem, a wykonasz zadania znacznie lepiej. Jeff Bezos, odnoszący największe sukcesy przedsiębiorca e-commerce tej epoki, znany jest z tego, że żywo interesował się swoimi czasami. System zarządzania czasem pana Bezosa jest podziwiany przez wielu ze względu na jego skuteczność.

Chociaż na świecie nie ma oprogramowania do śledzenia czasu, które mogłoby zarobić setki miliardów dolarów, są one najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu. Kiedy już zaczniesz biegać, będziesz miał wiele do powiedzenia. Jest to żonglerka, którą musisz wykonać i taka, w której będziesz dobry w śledzeniu czasu.

Przy odpowiednim wykorzystaniu programów do śledzenia czasu możesz łatwo monitorować, jak go wykorzystujesz. W ten sposób możesz wyeliminować marnujące czas zadania, zwiększyć produktywność i efektywnie wykorzystać swoją energię. W końcu jakość Twojej pracy poprawi się, a Twoja firma będzie gotowa na sukces.

 

Określ prawdziwy koszt prowadzenia działalności

 

Istnieje nieunikniony związek między czasem przeznaczonym na określony projekt a kosztami, które poniesiesz na te działania. W przypadku szybko rozwijającego się sektora, takiego jak handel elektroniczny, związek ten jest wprost proporcjonalny. Oznacza to, że koszt Twojej firmy rośnie z każdą minutą spędzoną nad projektem.

Mając to na uwadze, masz teraz jasny obraz znaczenia zarządzania czasem w małej firmie. Na przykład Amazon odniósł sukces w śledzeniu czasu pracowników w najdrobniejszych szczegółach. Ten korporacyjny gigant ma zasłużoną reputację dzięki zrozumieniu zależności między zarządzaniem czasem, produktywnością i sukcesem biznesowym.

Aby zwiększyć wydajność, możesz użyć danych śledzenia czasu, aby usprawnić czasochłonne zadania, takie jak pakowanie i zamówienia wysyłkowe. Jeśli sukces jest tym, czego pragniesz w eCommerce, musisz zdać sobie sprawę, że nie ma czasu na zejście na dół. Do tej pory powinieneś już rozumieć wartość danych dla swojej firmy .

Zwiększ satysfakcję pracowników

 

Zappos, jedna z największych witryn eCommerce, konsekwentnie plasuje się na liście 100 najlepszych firm Fortune, dla których warto pracować od 2008 roku. Nie bez powodu stosowanie śledzenia czasu z naciskiem na zadowolenie pracowników pozwoliło marce wznieść się na wyższy poziom szczęścia .

Możesz także powielić model Zappos w swoim przedsięwzięciu eCommerce. Ich programy mają na celu obserwację relacji między ludźmi a liczbami. Dają większe poczucie niezależności, eliminując potrzebę stałego nadzoru.

Śledzenie czasu umożliwia pracownikom wdrażanie w życie podstawowych wartości firmy. Dobre zarządzanie czasem i świetny pomysł to siły, które napędzają sukces każdej firmy. Jako przedsiębiorca musisz znaleźć równowagę między sukcesem, do którego dążysz, a pracowników dobrostanem .

Śledź zasoby

 

Właściciele małych firm mają do czynienia z jedną rzeczą, z którą borykają się właściciele małych firm. Śledzenie wykorzystania zasobów firmy . Pamiętaj, że najcenniejszy zasób – czas jest dość nieuchwytny. Poza arbitralnymi liczbami, które składają się na czas, jest to waluta życia, której nigdy nie można odzyskać.

Ci, którzy odnieśli sukces w handlu elektronicznym, rozumieją pojęcie śledzenia czasu lepiej niż jakakolwiek inna branża. Branża eCommerce nieustannie się zmienia, nic nie wnosząc z roku na rok. Sukces będzie w dużym stopniu zależał od Twojej zdolności nadążania za zmianami.

Szybka dostawa to nowy front w walce ze sklepami stacjonarnymi. Jeśli nie zainwestujesz sekundy w dobry cel, spalisz resztki swojej firmy. Amazon, który jest znany z wdrażania śledzenia czasu, szybko się rozwija, dostarczając zamówienia w ciągu kilku godzin, a nie dni.

Ostatnie słowa

 

Narzędzia do śledzenia czasu stały się czymś normalnym w środowisku biznesowym. Mają kluczowe znaczenie dla utrzymywania pracowników w zadaniu, zwiększania i śledzenia produktywności oraz oferują wgląd w proces podejmowania decyzji.

 

źródło: https://www.techcrackblog.com/2021/02/why-time-tracking-is-critical-to-ecom.html